Proč vsadit na vegan výživové doplňky (i když nejste vegan)?

Proč vsadit na vegan výživové doplňky (i když nejste vegan)?

Pokud jste vegan nebo vegetarián – Vaše volba je jasná, co se týče výživových doplňků. Všichni přece víme, že nejde jen o původ aktivní složky ve výživovém doplňku, ale také o vedlejší aditiva, která mohou pocházet ze zvířecích produktů (jako například želatina). A tak bez váhání sáhnete po výživovém doplňku s označením „Vegan“ nebo „Vegetarian“.

Pokud jste ale klasický masožravec neboli „flexitarián“, ptáte se – „Proč bych měl užívat vegan/vegetarian výživové doplňky? V čem jsou lepší?“. A přesně pro všechny, kteří ještě váhají nad volbou výživových doplňků s označením „vegan/vegetarian“, přinášíme 4 důvody PROČ:

MAJÍ LEPŠÍ BIOLOGICKOU DOSTUPNOST

Naše tělo rozlišuje mezi přírodními a syntentickými živinami a tím, že přírodní lépe rozpozná, mají lepší biologickou dostupnost. Jeden výzkum například ukázal, že pokud užijeme přírodní vitamín E, tělo jej dokáže absorbovat až 2x více oproti syntetické alternativě. Výzkumy také potvrdily, že přírodní ingredience mají dlouhodobější efekt než syntentické a pomáhají snižovat hladinu oxidativního stresu.

BEZ TOXINŮ

V současné době velmi rádi stavíme na výživových doplňcích, abychom tělu dodali potřebné živiny. Zapomínáme však, že i doplňky stravy nám dokáží i uškodit, zvláště pokud je užíváme více, než je potřeba. Více vitamínů ve vodě rozpustných (vitamíny C a skupiny B) umí tělo vyloučit, ale s vitamíny rozpustnými v tucích (A, D, E, K) je to horší. Navíc, užíváme-li syntetické výživové doplňky, tělo nám dokáže zároveň „zamorit“ nechtěnými látkami. Proto je vhodnější při výběru vsadit na přírodní doplňky stravy.

zdroj obrázku: unsplash

PRO ALERGIKY

Doplňky stravy s označením „Vegan“ a „Vegetarian“ jsou vhodnější pro alergiky, protože mají méně vedlejších účinků. Také takové doplňky bývají bez GMO, konzervantů, cukrů a syntentických chemikálií, čímž jsou bezpečnější pro užívání.

VÍCE ETICKÉ

Ať už jste vegan/vegetarián nebo ne, jedno musíte uznat – přírodní výživové doplňky jsou více etické. I malé kroky dokážou pomoci přírodě a planetě. V dnešní době je konzumace a produkce výživových doplňků opravdu na vrcholu a tak – ačkoli si neumíte představit svůj život bez konzumace masa, můžete udělat malý lepší krok alespoň při volbě výživových doplňků.

„Lidé jsou součástí přírody, proto by neměli být proti ní“

Marc Bekoff